Wpisy użytkownika kryminalistyka.fr.pl z dnia 24 marca 2010

Liczba wpisów: 3

kryminalistyka.fr.pl
 
Lekarz właśnie stwierdził, że przy lekach które muszę brać jeszcze parę miesięcy mam kategoryczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
- No, motoru niech pani jeszcze nie sprzedaje, ale proszę go wstawić do garażu.
motorek.gif

Ale on jest w garażu! Czekał na sezon całą zimę! Akumulatorek wymieniony, lustereczka też. No dół, dół, dół.... Zaraz zamienię się w Emo ;(
dol.jpg
Pokaż wszystkie (2) ›
 

kryminalistyka.fr.pl
 
O tym, że rozwiązywanie sporów siłą najczęściej nie wychodzi na dobre żadnej ze stron, przekonało się już wiele osób odsiadujących wyroki za pobicie lub morderstwo. Czasem nawet umyka początek konfliktu, pozostaje tylko pamięć o dramatycznym jego końcu. Od wielu lat historycy toczą spory o przyczynę waśni pomiędzy biskupem Stanisławem Szczepanowskim a królem Bolesławem Śmiałym (zwanym także Szczodrym lub Okrutnym).  Mówi się o możliwej chorobie umysłowej króla, ale także o zdradzie biskupa. Jedno jest pewne - żadna ze stron konfliktu nie wyszła na tym dobrze - w 1079 roku biskup Stanisław poniósł śmierć, a król zmuszony został do ucieczki z kraju.
Bolsmialy.jpg

Według jednej z wersji Bolesław Szczodry miał cierpieć na chorobę psychiczną. Wnioski takie wyciągnie to z opisu jego zachowania. Np. znane jest powitanie jakie zgotował Bolesław królowi Węgier -  Władysławowi. Otóż według zwyczaju królowie mieli powitać się podchodząc do siebie pieszo na znak równego statusu.  Bolesław podjechał zaś do Władysława konno i... publicznie wyszarpał go za brodę.  Nic więc dziwnego, iż po śmierci króla powstała hipoteza, że Władysław pomógł mu rozstać się z tym światem.  Prof. Leon Wachholz po przestudiowaniu dostępnych źródeł historycznych, wysnuł hipotezę, iż Bolesław był  schizoidem (schizopatą) i ze stan jego umysłu balansował pomiędzy stanem normalnym, a choroba zwaną rozszczepieniem umysłu. Znaczy to mniej więcej, że gdyby król naprawdę zabił biskupa, to według dzisiejszego prawa, z dużym prawdopodobieństwem został by uznany za niepoczytalnego i nie odpowiadającego za swoje czyny.
 

kryminalistyka.fr.pl
 
  • awatar kura z biura: Ja nie wiem, co oni poza tym śpiewają, ale za tę jedną piosenkę mają u mnie plusa jak stąd na antypody.
  • awatar Lady Fennec: @kura z biura: Teksty mają głównie o tematyce wojennej. Za 40:1 plusa mają przeogromnego i u mnie. A tak ogólnie, to nieźle chłopaki grają.
Pokaż wszystkie (2) ›