Wpisy użytkownika kryminalistyka.fr.pl z dnia 25 marca 2010

Liczba wpisów: 3

kryminalistyka.fr.pl
 
Tak się dziwnie stało, że posnuliśmy się wczoraj do kina na to "dzieło":
legion.jpg
Lubię fantastykę, lubię Anioły, Demony i cała tą otoczkę i lubię filmy apokaliptyczne. Więc film wydawał się idealny.
Logiki się po tym nie spodziewałam, ale film poważnie mnie zaskoczył. Dawno nie widziałam takiej nędzy. Właściwie beznadziejne jest tu wszystko:
1. Scenariusz - o ile zbiór przepisanych  różnych filmów scen można nazwać scenariuszem (za to można było zabawiać się w "skojarzenia").  
2. Gra aktorska - dużo powiedziane. Główny bohater  "gra" na zasadzie - stoję, wyglądam mhrocznie, oj jaki mhroczny jestem... Resztę miłościwie pominę.
3. Nastój - jak mawia mój Dziadek - ni pies ni wydra. Jak na horror mało straszne, co innego trudno rozpoznać: patrz punkt 1 - "scenariusz".
4. Ale najbardziej wk.... mnie anioły. No nie mogę - Archanioł Gabriel, Pan Zemsty jako sepleniący palant z twarzą mopsa? Dający się lać po gębie jak jakiś drechol z osiedla? Archanioł Michał jako anorektyczny płaczek, bunkrujący się na prowincji? No co to k... jest?
5. Efekty - powtórka z Terminatora (a ten swoje lata już ma).
6. Ale za to koniecznie poprawne politycznie - zła biała i dobrzy czarni prowadzący pseudofilozoficzne dyskusje. Przygłup bohaterem i takie tam.
6. Spójność, śladowe ilości logiki, dopracowanie - nie zaobserwowano.
Szkoda - znowu zmarnowany fajny pomysł.
 

kryminalistyka.fr.pl
 
Ku porównaniu:
Michał dzierży miecz prawdy i stoi na czele całej braci anielskiej.  W Apokalipsie Barucha czytamy, że Michał przechowywał klucz do Niebios, dlatego bez Jego zgody nikt nie mógł przekroczyć wrót niebiańskich. Często jest on przedstawiany jako postawny, silny, młody mężczyzna, którego atrybutem jest miecz służący do walki z demonami. Michał stłumił bunt Szatana i wypędził go z Nieba (Apokalipsa św. Jana 12, 7-9).
Gabriel jest Archaniołem narodzenia i wcielenia, jednak również wszechobejmującej wiedzy i modlitwy. Przybywa, aby objawiać na Ziemi przesłania Boga. Zwiastował Maryi narodzenie Jezusa, powiadomił pasterzy o narodzeniu Bożego syna. Objawił się Zachariaszowi, ojcu Jana Chrzciciela, i zwiastował mu narodziny syna. Podyktował również Mahometowi Koran, Księgę Objawienia.
O - to jest anioł na rozpierduchę:
rozpieducha.gif

rozpierducha2.gif

Nawet ten jest straszniejszy od Gabriela w wykonaniu Kevina Duranda:
straszniejszy.gif

A ten jest po prostu ciekawy:
ciekawy.gif
 

kryminalistyka.fr.pl
 
Lubie styl pana Alfonsa.
0000-1010.jpg

0000-4411-4.jpg

8483.jpg
  • awatar kryminalistyka.fr.pl: @hedonist - facet miał niesamowitą zdolność robienia cudeniek z rzeczy banalnych (jak opakowanie czekoladek)
Pokaż wszystkie (1) ›