Wpisy użytkownika kryminalistyka.fr.pl z dnia 27 kwietnia 2010

Liczba wpisów: 4

kryminalistyka.fr.pl
 
Uziemiona przez pana doktora M. zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, jeżdżę sobie do pracy kolejkami podmiejskimi. Zajmuje mi to jakieś 30 minut i daje nieograniczone możliwości obserwacyjne spakowanego jak sardynki narodu. Dziś jednak obserwowałam książki. I naszło mnie zwątpienie co do płakania różnych "mądrych", że czytelnictwo upada. Zaobserwowałam bowiem że:
1. Około 60% osób w wagonie coś czytało (mówię o książkach). I były to najczęściej osoby młode. Starsze zadowalały się gazetą i to jak kontem oka zzezowałam "na tapecie" były: "Fakt", i coś co nie dało się łatwo zzezować, a po przeczytaniu zza ramienia jakiegoś ckliwego i durnego początku artykułu odpuściłam. Tak więc wnioskuję że nie tylko czytać umieją (chyba że udawali) ale także robią to z własnej woli. No chyba że to podręczniki lub lektury. Zatem trzeba było zobaczyć co też ludziska poczytują.
2. No i okazało się, że największe obłożenie miała szeroko rozumiana fantastyka, potem sensacja, a traf chciał, że lektury i podręcznika nie zauważyłam żadnego, ale...
3. Nie zauważyłam też żadnego romansu, a czytających Pań było sporo. Różnorodność była duża, bo i pdeudopsychologia się znalazła, coś o religii, ale jak napisałam wcześniej - przede wszystkim fantastyka, sensacja itp.
No i w sumie logiczne, bo jak człek się już z łóżka w godzinach niecnie rannych zerwał i do wagonu wepchnął, to mu raczej Nietzsche Fryderyk do łepetyny nie wejdzie.
Tak więc podsumowując: nie p.., panowie, że ludzie nie czytają - może po prostu akurat wasze książki są nudne i tak napisane, że rozumie je tylko szanowny autor (a i to nie zawsze). A po takie coś normalny człowiek nie sięgnie.
books.gif
 

kryminalistyka.fr.pl
 
Ha! Od jutra jestem na urlopie! Wracam 10 maja. I nawet mam plan:
1. do piątku:
- przesadzić kaktusy,
- zrobić zaległe ilustracje do książki,
- porwać lokalnego Szamana i przekonać go żeby załatwił pogodę na następny tydzień,
- WYSPAĆ SIĘ!
Niekoniecznie w tej kolejności.
2. od piątku:
- zapakować się i dawaj pływać na Mazury!
urlop.jpg
I tak skończymy jak zwykle w Sztynorcie.
 

kryminalistyka.fr.pl
 
  • awatar gość: najlepsza jest transplatacja serca xD
  • awatar pstryk: :d
  • awatar Superkotek & Minions: Przeszczep mózgu rządzi! >:D Obśmiałam się jak norka (czemu jak norka nie np. jak tchórzofretka, to nie wiem). To jest tak samo zabawne jak wariacje z muchami.
Pokaż wszystkie (3) ›