Wpisy użytkownika kryminalistyka.fr.pl z dnia 1 czerwca 2010

Liczba wpisów: 5

kryminalistyka.fr.pl
 
Postanowiłyśmy ostatnio z Kasią i Basią zrobić sobie babski wieczór kulturalny i podreptać do Zachęty na wystawę. Wystawa owa ma tytuł "Płeć? Sprawdzam! Kobiecość i męskość w sztuce Europy Wschodniej" i reklamuje się jako: pierwszy reprezentatywny przegląd sztuki wschodnioeuropejskiej poświęconej problematyce ról płciowych od lat 60. ubiegłego wieku.
plec_zaproszenie.jpg

Wyglądało zachęcająco. A skończyło się jak zwykle. Tak nudnej, wtórnej i nic nie wnoszącej wystawy dawno nie widziałam. Znowu cała banda niedocenionych geniuszy przedstawia dzieła, których "niewyrobiony odbiorca" nie zrozumie, bo dyletant i się nie zna.
Szanowni tfuwrcy - jakoś Pani Abakanowicz, ani Pan Beksiński tłumacza do swojej sztuki nie potrzebują. Państwa "modernistyczne" i "wybiegające w przyszłość" dzieła są po prostu nudne i nie wywołują ani szoku, ani zadumy. Goła dupa szokuje dziś może tylko oazowe panny, choć i w to wątpię. Najlepiej na łatwiznę - po raz setny przerobić "Maję nagą" Goi i udawać, że to takie "nowoczesne" i "twórcze". Po raz setny zrobić zdjęcie gołej baby. Na to już nawet panowie z LPRu nie reagują. Pokazywanie znowu gołego penisa (owiniętego folią lub nie) też jakoś mną nie wstrząsnęło, a przekazu nie wykoncypowałam tam żadnego (no może taki, że nie warto danego "artysty" do łóżka ciągnąć, bo pochwalić się czym nie ma). Happening z obieraniem ziemniaków zamienił się w atrakcję dla dzieciaków i była to chyba najbardziej wnosząca cokolwiek działalność "artystyczna" - dzieciaki miały ubaw.
No cóż - jestem "niewyrobionym", "nierozumiejącym", "nie otwartym na sztukę" profanem. Najłatwiej przecież obrazić się na odbiorcę. Tyle, że tak sobie myślę, że jeśli dane "dzieło" nie trafia do setnego oglądającego, to może nie z oglądającymi jest coś nie tak, tylko z "dziełem".  I jak słucham, jakie to kłopoty mają tacy "ponadczasowi geniusze" z finansowaniem swojej działalności to się pierwszy raz w życiu cieszę. Jak chcecie wydawać moje podatki, to się k... postarajcie - bo jak na razie to kopiujecie, kopiujecie i nudzicie przeokropnie.
  • awatar gość: Zapraszamy do Zabawy http://powitanie.vampireknight.cba.pl/ :)
  • awatar Superkotek & Minions: Nie byłam na wystawie ale zgadzam się całkowicie z Twoim komentarzem. Chociaż ani Ciebie ani siebie nie uważam za "niewyrobionego, nierozumiejącego profana". Dobrobyt i komfort nie sprzyjają twórczości, tak jak i pustostan umysłowy "tfurcy".
Pokaż wszystkie (2) ›
 

kryminalistyka.fr.pl
 
Dziś rano (chyba w ramach dnia dziecka;-) ) dostałam, od kumpla mojego Mareczka, Małego Głoda. Mały Głód jest (jak sama nazwa wskazuje) mały, ma zawieszkę i siedzi teraz obok, opierając się o laptopa. I filuje swoimi wybałuszonymi oczętami na kolegów z pracy.
maly_glod.jpg
 

kryminalistyka.fr.pl
 
Pokaż wszystkie (3) ›
 

kryminalistyka.fr.pl
 
Jak donosi telefoniczna agencja wywiadowcza, wczoraj emigranty - uciekiniery zostały złapane podczas kolejnej próby nawiania i osadzone w zakładzie karnym mieszczącym się w ulu nieopodal. W ramach resocjalizacji dostały trzy ramki z miodkiem, ale jako recydywisty - nawiewacze znajdują się pod czujną obserwacją sił porządkowych (czyli Dziadka).
  • awatar Kumpela: I tak 3mać i pszczółki i Dziadek są super;-)A miodek ....... mmmmmniam palce lizac!
Pokaż wszystkie (1) ›
 

kryminalistyka.fr.pl
 
Jeszcze chwila i zejdę z nudów. Mały Głód siedzi i się gapi, w słuchawkach "in the name of God" Sabatonu, a ja siedzę i tworzę procesy biznesowe pod analizę systemową. O takie:
procesy.jpg

Jeszcze tylko jeden dzień wytrzymać! A potem ;);););):
apotem.jpg

Wytrzymać! Wytrzymać! Wytrzymać!
  • awatar Nemedy: Sabaton jest świetny!^^
  • awatar the_dzidka: Phi, bułka z masłem! O procesach rzecz jasna mówię ;)
  • awatar Kyoanna: Wytrzymać, wytrzymać, wytrzymać:))) Ja też to sobie powtarzam.
Pokaż wszystkie (3) ›