Wpisy użytkownika kryminalistyka.fr.pl z dnia 5 grudnia 2012

Liczba wpisów: 10

kryminalistyka.fr.pl
 
Wpis tylko dla znajomych
kryminalistyka.fr.pl:

Wpis tylko dla znajomych

 

kryminalistyka.fr.pl
 
Oglądam taki oto pbrazek:
kapturek.jpg

1351074847_by_ninolo_500.jpg

1353507591_by_pokemonxdxd_500.jpg

Bujając się na foteliku:
bujajac.jpg

Z kawusią:
czlowiek.jpg


I zastanawiam JAK TU SIĘ CHOLERA ZMOTYWOWAĆ DO ROBOTY?
 

kryminalistyka.fr.pl
 
kryminalistyka.fr.pl: Się mi łęzka zakreciła
Bu.... stara jestem....
bajki.png


 

kryminalistyka.fr.pl
 
Wpis tylko dla znajomych
kryminalistyka.fr.pl:

Wpis tylko dla znajomych

 

kryminalistyka.fr.pl
 
Wpis tylko dla znajomych
kryminalistyka.fr.pl:

Wpis tylko dla znajomych

 

kryminalistyka.fr.pl
 
  • awatar Edelweiss: Genialne! :)
  • awatar Caltha: o kurcze, taki banał a taki efekt! Muszę spróbować! :)
  • awatar jamnick: Pychota mniamnota. Tfu. ;>
Pokaż wszystkie (3) ›
 

kryminalistyka.fr.pl
 
Wpis tylko dla znajomych
kryminalistyka.fr.pl:

Wpis tylko dla znajomych

 

kryminalistyka.fr.pl
 
Materiał pochodzi z naszego forum kryminalistyka.fr.pl i został umieszczony tam przez użytkownika Suomeksi.

Juha Veikko Valjakkala urodził się w Pori na zachodznie Finlandii w 1965r.

W 1988r. 22 letni Valjakkala został wypuszczony z więzienia w Turku, w Finlandii, gdzie odbywał karę za różne przestępstwa. Rozpoczął wędrówkę przez Finlandię i Szwecję ze swoją 21 letnią dziewczyną Maritą Routalammi. W lipcu dotarł do Åmsele w Szwecji. W nocy ukradł rower spod domu w tym mieście. Właściciele roweru, Sten Nilsson i jego 15 letni syn Fredrik rozpoczęli pogoń za Valjakkalą. Pogoń zakończyła się na cmentarzu gdzie Valjakkala zastrzelił obu ze strzelby. Następnie żona Stena i matka Fredrika, Ewa Nilsson poszła w stronę cmentarza ich szukać, Valjakkala zaczął ją gonić i złapał ją w lesie poza cmentarzem gdzie poderżnął jej gardło. Po tym zdarzeniu Valjakkala i Routalammi uciekli do Danii, gdzie zostali złapani w Odense już po tygodniu.
Po złapaniu obydwoje zostali oskarżeni przez policję o zamordowanie całej rodziny Nilssonów, jednak sąd uwierzył w wersię Routalammi i ostatecznie tylko Valjakkala został oskarżony o morderstwo. Testy psychiatryczne potwierdziły, że są zdrowi psychicznie i mogą odpowieadać za swoje czyny. Jednak Valjakkalę psychiatra określił jako szczególnie agresywnego i mającego psychopatyczną osobowość. Oskrażenie o morderstwo było jego 12stym przestępstem na koncie (nie licząc wykroczeń). Proces rozpoczął się w Szwecji.

W młodości po morderstwie w Szwecji:
004.jpg


Valjakkala dostał wyrok dożywocia za potrójne morderstwo. Routalammi dostała 2 lata więzienia za brak powiadomienia o przestępstwie i za pobicie. Została zwolniona po roku odbywania kary. Valjakkala został przewieziony do Finlandii gdzie odbywał resztę kary.

W 1991r. Valjakkala próbował uciec z więzenia, lecz został złapany.

W kwietniu 1994r. Valjakkala uciekł z więzienia w Riihimäki. Wziął pewnego nauczyciela jako zakładnika, lecz został zaresztowany szybko.

W 2002r. Valjakkala uciekł z więzienia Pyhäselkä i pownownie zdołał przedostać się do Szwecji ze swoją żoną (z którą wziął ślub w więźieniu), został zaresztowany podczas wielkiej policyjnej obławy przez szwedzką policję. Następnie starał się popełnić samobójstwo w swojej celi przez powieszenie, jednak zostało to uderemnione.

Ze Szwecji został ponownie przetransportowany do więzienia Sukeva w środkowej Finlandii, gdzie ponownie uciekł, lecz po 19 minutach został złapany.

W 2006r. Valjakkala uciekł po raz czwarty z więzienia. Tym razem z koloni karnej w Hamina, został schwytany niedaleko Helsinek za 2 dni. Policja wzięła szturm na mieszkanie w którym się ukrywał. Ponownie znalazł się w więzeniu.

Zmienił sądownie imię i nazwisko z Juha Veikko Valjakkala na Nikita Joakim Fouganthine.

Po 19 latach więzienia Valjakkala (teraz jako Nikita Fouganthine) został warunkowo zwolniony z więzienia w lipcu 2008r. Po kilku miesiącach został jednak ponownie aresztowany ze względu na złamanie warunków zwolnienia. Ponadto został oskarżony o niebezpieczną jazdę samochodem, kradzież samochodu i prowadzenie bez prawa jazdy oraz inne drobne przestępstwa i wykroczenia. Przyznał się do wszystkiego.
Ponownie znalazł się w więzeniu. Sąd Najwyższy Finlandii zgodził się na ponowne przedterminowe zwolnienie w 2009r. W tym czasie pisał swoją biografię. Został zwolniony warunkowo.
Jednak tego samego roku został zatrzymany za kradzieże w supermarketach wraz ze swoją żoną, skończyło się jednak na karze grzywny.
W lipcu 2010 roku Valjakkala został ponownie aresztowany za awantury po pijanemu, jazdę po pijanemu oraz groźby w stosunku do innych ludzi i został skazany na 3 miesiące więzenia. W tym czasie Valjakkala złożył pozew przeciw państwu fińskiemu za zwolnienie warunkowe później niż mu to obiecano. Sąd oddalił wniosek.
W 2011r. ponownie został zatrzymany przez policję za prowadzenie po pijanemu oraz za podpalenie mieszkania oraz za przestępstwo związane z posiadaniem broni jakie dopuścił się w barze. Został skazany na 4 miesiące więzenia.
W czerwcu 2012 został skazany na 2 lata więzenia za napaść, gdy wyciągnął mężczyznę z baru i pobił go, a potem zaatakował jego znajomego oraz za prowadzenie po pijanemu i ponowne spalenie mieszkania.

Szwedzki reżyser Jan Troel nakręcił w 1991r. film "Il Capitano" opowiadający o życiu Valjakkali i morderstwie na północy Szwecji.

Podczas któregoś z kolei procesu w Finlandii:

061.jpg